Petrovy stránky

Deník - rok 2018

Mamka na Floridě

4. února 2018

Vlajka Floridy

V úterý 30.1.2018 odjela mamka za mou sestrou Irenkou do Spojených států amerických. Nejprve jsem ji odvezl do Pardubic na vlak do Prahy. Z Prahy pak letěla dvě hodiny do Londýna. V Londýně přesedla na obří letedlo Airbus A380, které pojme více než 500 cestujících, a tímto letadlem letěla deset hodin do města Miami, kde na ni už čekala Irenka. Na to, že mamka umí říct anglicky jen pár slov, tak cestu zvládla naprosto v pohodě. Myslím si, že víc nervózní jsme byli já se sestrou :-).

A jak se tam holky mají? Už poslaly nějaké fotky (foto 1, foto 2 a foto 3) a myslím si, že si to užívají :-). Mamka zůstane v USA tři týdny, takže přijede domů 20.2.2018.

Vysněná zrcadlovka

27. ledna 2018

Zrcadlovka

Pokud to někdo myslí s digitální fotografií trošku vážněji, dříve nebo později se začne poohlížet po kvalitnějším a tím pádem i dražším fotografickém "nádobíčku". Já jsem byl několikrát na vážkách, že si pořídím novou digitální zrcadlovku, ale nakonec z toho vždycky sešlo. Včerejším dnem je ale vše jinak a já se stal majitelem bazarové digitální zrcadlovky, konkrétně tohoto setu.

A jaké jsou moje první dojmy? Musím říct, že v porovnání s kompaktem je zrcadlovky pořádný kus :-). Můj původní kompakt Olympus XZ-10, který ještě používám, váží i s baterkou 230 gramů. Koupená zrcadlovka s objektivem a baterkou váží 1.115 gramů. To znamená, že zrcadlovka je asi 5x těžší než kompakt. Doufám, že i fotografie ze zrcadlovky budu 5x lepší než z kompaktu :-).

Je pravda, že se nejprve musím se zrcadlovkou naučit fotografovat a to zabere nějaký ten pátek. Taky začnu studovat knihy zabývající se digitální fotografií. Doufám, že výsledky budou stát za to, abych je uveřejnil zde na svých stránkách :-).

Den blbec

10. ledna 2018

Blbec

Včera jsem měl "den blbec". Začalo to již v noci, kdy jsem nemohl do čtyř hodin ráno usnout a musel jsem si nakonec vzít prášek na spaní. A když jsem konečně usnul, tak jsem ráno zaspal a přijel jsem do práce dost pozdě. V práci jsem se cítil, jak když mě přejedou parním válcem.

Taky jsem ten den objednával Aničce nový dotykový telefon a to byla katastrofa. První objednávku jsem musel stornovat, protože jsem omylem zaškrtl položku "XiaomiCare+ Ochrana Vašeho telefonu", která by mě stála navíc 999 Kč. Po úspěšném stornování první objednávky jsem vytvořil druhou objednávku, ale nedopatřením jsem nechal zaškrtnuto políčko "Vyzvednutí na pobočce". Takže jsem psal do obchodu, jestli by mi telefon neposlali Českou poštou na zadanou adresu. Napsali mi, že OK, a po chvíli mi přišel e-mail, že telefon poslali přes PPL. No, naštěstí telefon došel v pořádku a Anička ho může o víkendu začít používat :-).

A jaké z toho plyne ponaučení? Když máte "den blbec", tak raději nic důležitého nedělejte a nechte to na jiný den :-).

První dotykový telefon

9. ledna 2018

Mobil

Je to již rok, co Anička používá tlačítkovou Nokii (telefon). Už dlouho si však přála dotykový telefon, ale máma byla vždy zásadně proti. Bála se totiž, že na něm bude Anička jenom hrát hry a nebude dělat nic jiného. Nevím, jak se to Aničce podařilo, ale nakonec mámu umluvila a ke svým desátým narozeninám dostane svůj první dotykový telefon (doposud si půjčovala můj). Narozeniny má Anička 16. ledna, ale tak dlouho by čekat nevydržela, takže jí telefon dám už tento víkend :-).

A co tedy dostane Anička k narozeninám? Nechtěl jsem pořizovat nic drahého, ale aby to zase nebyla pomalá šunka. Nakonec jsem vybral zlato-bílý Xiaomi Redmi 4X LTE, za krásných 3.500 Kč. Telefon má 3 GB operační paměti, 32 GB vnitřní paměti a pohání ho osmijádrový procesor na 1,4 GHz. Parametrově je celkem slušný, uvidíme, jaký bude v praxi. Dnes jsem telefon objednal na internetu a zítra by měl dorazit domů. Snad bude Anička spokojená a pár let jí vydrží :-).

Nový rok 2018

3. ledna 2018

Rok 2017

Je tu nový rok 2018 a já zakládám nový soubor "denik2018.html", kde budu zveřejňovat své články za rok 2018. V minulém roce 2017 jsem publikoval celkem 30 článků a 150 fotografií, což není tak špatný výkon. Abyste měli představu, tak napsání jednoho článku, aby to mělo hlavu a patu, mi trvá minimálně hodinu a půl. Pak přijde na řadu můj dvorní korektor Honza, který mi občas odhalí některé gramatické nebo pravopisné chybky. Tímto Honzovi moc děkuji! :-). No a po korekci jde můj článek do světa.

Nevím jak vy, ale já jsem si do nového roku 2018 dal pár předsevzetí, ale nechám si je protentokrát raději pro sebe. Nemusíte taky všechno vědět :-).

Všem pravidelným i občasným čtenářům mých webových stánek přeji vše nejlepší v novém roce, klid, rodinnou pohodu a hlavně to zdravíčko.

www.palaugari.cz