Petrovy stránky

Deník - rok 2019

Programování ve VBA

8. února 2019

VBA

Rozhodl jsem se, že si opráším a prohloubím mé vědomosti z programování maker v MS Excel. Při psaní maker pro MS Excel se používá programovací jazyk VBA (Visual Basic for Applications). Sice jsem se to už jednou trochu učil, ale protože jsem to skoro 5 let nepoužíval, tak jsem prakticky všechno zapomněl a začínám skoro od nuly :-(. Tentokrát to ale beru z gruntu a ty nejdůležitější poznatky si zapisuji do sešitu. Mým cílem je projít následující knihu. Tuto knihu napsal jeden z největších odborníků na MS Excel a VBA John Walkenbach. Kniha má cca 900 stánek, takže mám celý rok 2019 co dělat :-).

Možná si říkáte, proč se to učím. Pravda je taková, že mě to jednak baví a jednak chci něco umět. Člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. A navíc, bude to dobře vypadat v mém životopise :-).

Čtenářská výzva

15. ledna 2019

Čtečka

Do nového roku 2019 jsem si dal jedno literární předsevzetí a to, že za celý rok přečtu 50 knih. Vychází to přečíst jednu knihu každých 7 dní. Zatím jsem přečetl v tomto roce pouze jednu knihu, takže sebou musím mrsknout :-). Knihy čtu na své elektronické čtečce Kindle. Na konci roku budu bilancovat a vypíšu zde všechny knihy, které jsem přečetl. Nevím, jestli těch knih bude 50, ale pokusím se tomu alespoň přiblížit :-).

Bruslení v Chocni

2. ledna 2019

Brusle

Ve městě Choceň (13 km od nás) mají krytý zimní stadion a přes zimu zde nabízejí veřejné bruslení. Bruslilo se i přes vánoční svátky a my jsme toho s Aničkou párkrát využili. Ceny za dvě hodiny bruslení jsou přijatelné - cca 20 Kč za osobu. Dvakrát jsme byli na večerním bruslení (od 20:00 do 22:00) a lidí nebylo mnoho - cca do padesáti. Pak jsme jeli v neděli 30.12. na odpolední bruslení (od 14:00 do 16:00) a lidí bylo jako kobylek, určitě více než tři sta. Bruslili jsme necelou hodinu a jeli jsme domů, protože to se opravdu nedalo.

Anička už bruslí dobře, ale já si na bruslích připadám stále jak začátečník :-). Bude to asi tím, že jsem jako dítě nebruslil a jak se říká "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš". No, krasobruslař ze mě už asi nikdy nebude, ale alespoň, že se udržím na bruslích a stále nepadám :-).

Nový rok 2018

1. ledna 2019

Nový rok 2019

A je tu nový rok 2019! Přeji všem čtenářům mých stránek vše nejlepší, hlavně zdravíčko a rodinnou pohodu. I v tomto novém roce 2019 budu psát články a zveřejňovat fotografie. V minulém roce jsem na svých stránkách uveřejnil celkem 41 článků a 175 fotografií a to není určitě málo. Nevěřili byste, kolik to dá práce, udržovat stránky stále aktuální a vymýšlet témata k psaní článků :-). Pokud se vám moje stránky alespoň trochu líbí, tak plní svůj účel :-).

www.palaugari.cz