Petrovy stránky

Deník - rok 2019

Vasův běh

5. března 2019

Běžkař

Vasův běh je závod v běhu na lyžích klasickým způsobem. Každoročně se pořádá první neděli v březnu ve Švédsku. Jeho délka činí 90 km a účastní se ho 15 800 lyžařů (více není povoleno).

Tohoto závodu se letos zúčastnil i můj kamarád Pepa. Norský vítěz letošního Vasova běhu zdolal těchto dlouhých 90 km za 4 hodiny a 39 minut. Pepovi to trvalo 9 hodin a 52 minut. Je to úctyhodný výkon, klobouk dolů.

Nová laserová tiskárna

2. března 2019

Tiskárna

Před třemi roky jsem si pořídil novou laserovou tiskárnu Samsung. Byla levná a lidé ji nehodnotili špatně, tak jsem do ní šel. Ze začátku se zdálo, že tiskne dobře, ale s odstupem času jsem zjistil, že kvalita tisku je prachbídná. Je ale možné, že tiskárna tiskla tak špatně už od samého začátku, jen jsem tomu nevěnoval takovou pozornost jako nyní. Po třech letech provozu, kdy už docházel toner, jsem dospěl k rozhodnutí, že tiskárnu prodám a koupím si jinou.

Tiskárnu jsem tedy prodal na Bazoši a místo ní jsem si pořídil tiskárnu Canon. Jedná se také o laserovou černobílou tiskárnu. Co se týče kvality tisku, tak oproti Samsungu je to nebe a dudy. Jestli si tedy budete v budoucnu kupovat laserovou tiskárnu, doporučuji ji pořádně vyzkoušet a případně ji vrátit. Taky bych se vyhnul levným tiskárnám Samsung, mám s nimi špatné zkušenosti :-).

Dycky Most!

28. února 2019

Most!

Hláška "Dycky Most!" pochází z osmidílného televizního komediálního seriálu MOST!, který se vysílal na ČT1. Tento seriál měl ohromnou sledovanost. Poslední díl sledovalo 1,61 milionu lidí a stal se tak zdaleka nejúspěšnějším seriálem České televize za více než posledních pět let. Seriál se odehrává v severočeském Mostě a poukazuje na témata jako je nesnášenlivost, soužití s Romy atd.

Mně osobně se tento seriál líbil, ale setkal jsem se i s opačným názorem. Na ČSFD je velmi dobře hodnocen. Je to prostě něco jiného než nekonečné seriály a detektivky, které se vysílají v televizi. Já se na televizi prakticky nedívám, ale MOST! jsem si nenechal ujít. Takže co říct na závěr? Asi tohle: "Dycky Most!" :-).

Programování ve VBA

8. února 2019

VBA

Rozhodl jsem se, že si opráším a prohloubím mé vědomosti z programování maker v MS Excel. Při psaní maker pro MS Excel se používá programovací jazyk VBA (Visual Basic for Applications). Sice jsem se to už jednou trochu učil, ale protože jsem to skoro 5 let nepoužíval, tak jsem prakticky všechno zapomněl a začínám skoro od nuly :-(. Tentokrát to ale beru z gruntu a ty nejdůležitější poznatky si zapisuji do sešitu. Mým cílem je projít následující knihu. Tuto knihu napsal jeden z největších odborníků na MS Excel a VBA John Walkenbach. Kniha má cca 900 stánek, takže mám celý rok 2019 co dělat :-).

Možná si říkáte, proč se to učím. Pravda je taková, že mě to jednak baví a jednak chci něco umět. Člověk nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. A navíc, bude to dobře vypadat v mém životopise :-).

Čtenářská výzva

15. ledna 2019

Čtečka

Do nového roku 2019 jsem si dal jedno literární předsevzetí a to, že za celý rok přečtu 50 knih. Vychází to přečíst jednu knihu každých 7 dní. Zatím jsem přečetl v tomto roce pouze jednu knihu, takže sebou musím mrsknout :-). Knihy čtu na své elektronické čtečce Kindle. Na konci roku budu bilancovat a vypíšu zde všechny knihy, které jsem přečetl. Nevím, jestli těch knih bude 50, ale pokusím se tomu alespoň přiblížit :-).

Bruslení v Chocni

2. ledna 2019

Brusle

Ve městě Choceň (13 km od nás) mají krytý zimní stadion a přes zimu zde nabízejí veřejné bruslení. Bruslilo se i přes vánoční svátky a my jsme toho s Aničkou párkrát využili. Ceny za dvě hodiny bruslení jsou přijatelné - cca 20 Kč za osobu. Dvakrát jsme byli na večerním bruslení (od 20:00 do 22:00) a lidí nebylo mnoho - cca do padesáti. Pak jsme jeli v neděli 30.12. na odpolední bruslení (od 14:00 do 16:00) a lidí bylo jako kobylek, určitě více než tři sta. Bruslili jsme necelou hodinu a jeli jsme domů, protože to se opravdu nedalo.

Anička už bruslí dobře, ale já si na bruslích připadám stále jak začátečník :-). Bude to asi tím, že jsem jako dítě nebruslil a jak se říká "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš". No, krasobruslař ze mě už asi nikdy nebude, ale alespoň, že se udržím na bruslích a stále nepadám :-).

Nový rok 2018

1. ledna 2019

Nový rok 2019

A je tu nový rok 2019! Přeji všem čtenářům mých stránek vše nejlepší, hlavně zdravíčko a rodinnou pohodu. I v tomto novém roce 2019 budu psát články a zveřejňovat fotografie. V minulém roce jsem na svých stránkách uveřejnil celkem 41 článků a 175 fotografií a to není určitě málo. Nevěřili byste, kolik to dá práce, udržovat stránky stále aktuální a vymýšlet témata k psaní článků :-). Pokud se vám moje stránky alespoň trochu líbí, tak plní svůj účel :-).

www.palaugari.cz