Petrovy stránky

Deník - rok 2021

Dámský gambit

17. ledna 2020

Dámský gambit

Nedávno jsem zhlédl parádní sedmidílný americký televizní seriál Dámský gambit. Na tento seriál mě upozornil kamarád Jarda z práce a byla to "trefa do černého". Seriál se vysílal na Netflixu, ale já jsem si ho, tak jako většinu filmů, stáhl z Ulož.to.

Příběh vypráví o mladé dívce, která ztratí matku a dostane se do sirotčince. Zde náhodou potká údržbáře, který ji naučí hrát šachy. Z dívky se díky mimořádnému talentu stane geniální šachová hráčka, ale cestu na absolutní vrchol jí komplikuje závislost na lécích a alkoholu. Jestli chcete vědět, jak to dopadne, tak neváhejte a koukněte se na něj. Seriál je také velmi dobře hodnocen na ČSFD.

Servisní prohlídka

15. ledna 2020

Prohlídka

Více než rok se mi na displeji mého Rapida zobrazovala hláška, že mám jít na servisní prohlídku. No a dnes jsem se k tomu konečně dokopal. Ráno jsem zavezl auto do servisu ve Vysokém Mýtě (zde pracuji) a odpoledne jsem to měl hotové. Potěšilo mě, že mě ráno zavezli autem do práce a odpoledne pro mě do práce dojeli. Od servisu do práce by mi to pěšky trvalo více než půl hodiny, takže mi to ušetřilo spoustu času.

Rapidu vyměnili filtry, stěrače, doplnili chladicí kapalinu a další drobnosti a jsem zase o tři tisíce lehčí :-). Další výzva k servisní prohlídce mi naskočí asi zase za rok, ale já to o pár měsíců protáhnu a půjdu na prohlídku asi až na jaře nebo v létě, protože v zimě se mi určitě nebude chtít.

Internetový podvodník

13. ledna 2020

Podvodník

Minulý rok jsem získal novou zkušenost s nákupem zboží přes internet. Sháněl jsem jednu starší součástku do počítače, proto jsem dal na internet inzerát. Ozval se mi jeden zájemce (prodejce). Vystupoval slušně, poslal i fotografii součástky a chtěl platbu předem na účet. Já jsem s tím problém neměl, protože když já prodávám na internetu, taky chci vždy platbu předem. Poslal jsem mu tedy peníze na účet (250 Kč). Když jsem se ho po pár dnech zeptal, jestli už zboží poslal, začal se vymlouvat, že je poštovné drahé a kdesi cosi a jestli mu nepošlu ještě 100 Kč. V té chvíli jsem zbystřil a samozřejmě jsem mu už nic neposlal. Od té doby přestal komunikovat, takže mi bylo jasné, že jsem narazil na podvodníka.

Obrátil jsem se na mého kamaráda právníka, jestli s tím nejde něco udělat. Protože ale neznám jméno a bydliště toho podvodníka, tak s tím prakticky nejde nic dělat, leda to řešit s policií.... Takže jsem dostatečně poučen a příště si dám pořádný pozor.

Koruna

10. ledna 2021

Koruna

Včera jsem zhlédl poslední díl britského televizního seriálu Koruna, který se vysílal na Netflixu. Já jsem si ho ale stáhl z Ulož.to, protože Netflix nemám. Tento seriál mapuje životní osudy britské královské rodiny za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století. Zatím jsou natočeny čtyři série po deseti epizodách a každá epizoda trvá přibližně hodinu. První série se natočila v roce 2016 a čtvrtá série v roce 2020.

Mně se seriál dost líbil. Dozvěděl jsem se o britské královské rodině hodně nového, i když seriál je do jisté míry fikce, ale stojí na skutečných základech. V roce 2022 se má vysílat pátá série, tak se na ni určitě rád podívám.

Žádost o druhý monitor

6. ledna 2021

Monitor

Doma jsem skoro měsíc používal u svého počítače dva monitory. Nejprve to byl nezvyk, ale brzy jsem tomu přišel "na chuť". Dalo by se říci, že je to poměrně návykové, protože se na dvou monitorech pěkně pracuje. V práci jsem měl jenom jeden monitor a ten druhý mi po zkušenosti z domu trochu chyběl. Zažádal jsem tedy u svého vedoucího o druhý monitor pro mě a pro kolegu, který taky píše dokumentaci. Vedoucí to zapsal do plánu investic a můžeme se prý brzy těšit na nové 27" monitory a to už příští rok :-).

Nový rok 2021

1. ledna 2021

Nový rok 2021

Rok se s rokem sešel a máme tu nový rok, tentokrát 2021. Ten minulý rok se nesl ve znamení koronaviru, tak jsem zvědavý, jestli koronavirus bude dominovat i v tomto roce.

Dovolte mi malé bilancování předchozího roku z pohledu mých internetových stránek. V roce 2020 jsem uveřejnil celkem 84 článků, což je nejvíce za celou historii, kdy stránky píšu. Nevím, jestli to někdy překonám, ale nepíšu články, abych překonal rekord, ale proto, že se stala z mého pohledu nějaká zajímavá událost, o které má cenu napsat článek. Na druhé straně jsem uveřejnil fotografie pouze z jednoho výletu :-(. No a čtyři uveřejněná videa je takový průměr ....

Přeji všem čtenářům mých stránek v roce 2021 jen to dobré a buďte mi nakloněni i v tomto roce.

www.palaugari.cz