Petrovy stránky

Fotogalerie - Národní parky USA

parky

V létě roku 2003 jsme já a mamka podnikli výlet do USA. Naším cílem bylo město Neshville ve státě Tennessee, kde bydlela moje sestra Irenka.

Všichni tři jsme se poté vypravili na okružní jízdu po národních parcích. Na cestách jsme strávili 18 dní a za tu dobu jsem najeli zhruba 11 tisíc kilometrů (cca 600 km denně). Navštívili jsme spoustu národních parků a nafotili nepřeberné množství fotek.

Ubytování jsme řešili tak, že jsem si koupili stan  a přenocovávali v kempech. Jídlo jsme si většinou dělali sami na plynovém vařiči.

Během cestování jsme měli i jednu nepříjemnou zkušenost a to když v národním parku Death Valley (Údolí Smrti - jaký příznačný název) do nás najel Japončík s mazdou. Naštěstí se až na pár odřenin se nikomu nic nestalo, ale z obou aut se staly nepojízdné vraky. Dostali jsme ale nové auto a pokračovali dále v cestě.

Výlet to byl moc pěkný a rád na něj vzpomínám. V USA je národních parků opravdu hodně a trvalo by měsíce je projet všechny. Já Vás za pomocí fotografií provedu těmi parky, které jsme stihli navštívit. Přeji příjemný zážitek.

www.palaugari.cz