Petrovy stránky

Fotogalerie - úvod

Panasonic FZ50

V této fotogalerii najdete většinou reportážní dokumentační fotografie, ale občas se zde vyskytnou i trochu kreativnější kousky.

Jak to začalo ...

Před rokem 2003 jsem prakticky vůbec nefotil. Udělal jsem za rok jenom pár fotek s německou Praktikou a později s automatem Olympus. Měl jsem ale to štěstí, že jsem si na vlastní kůži vyzkoušel udělat na zvětšováku pár černobílých fotografií.

Na jaře roku 2003 jsem si koupil svůj první digitální fotoaparát Canon Power Shot A60  a od té doby jsem se začal věnovat digitální fotografii. Tento kompakt měl "pouze" 2Mpix a rozsah zoomu (35-105 mm), ale dělal pěkné fotky. Sloužil mi až do roku 2007, kdy začal zlobit. V té době byl již morálně zastaralý a oprava by se nevyplatila. Za tu dobu toho nafotil spoustu  a díky němu jsem se trochu seznámil s možnostmi digitální fotografie.

V polovině roku 2007 jsem po dlouhém rozmýšlení a vybírání koupil svůj druhý digitální fotoaparát Panasonic DMC LZ7. Bohužel jsem tak dlouho vybíral, až jsem přebral. Nebyl to špatný fotoaparát, ale jak se záhy ukázalo, chybějící manuální funkce mě začaly nepříjemně omezovat. Nakonec jsem se rozhodl, že tento fotoaparát dám mamce a na podzim roku 2007 jsem si koupil svůj třetí digitál a to Panasonic DMC FZ50. Jedná se již o elektronickou zrcadlovku (EVF) a skýtá daleko větší možnosti než předchozí dva modely. Doufám, že mi tento fotoaparát nějaký ten čas vydrží.

V roce 2014 jsem si pořídil nový kompaktní fotoaparát Olympus XZ-10, s kterým jsem náramně spokojený. Nasal jsem o něm i malý článek.

www.palaugari.cz